Днес от 15:30 часа на Анфийлд ще играе голямото дерби на английския футбол между Ливърпул и Манчестър Юнайтед, което идва на доста ранен етап от сезона – още в петия кръг на Висшата лига.

През седмицата двата тима играха в евротурнирите, като в сряда Манчестър Юнайтед се наложи с 1:0 у дома над Галатасарай в Шампионската лига, а в четвъртък мърсисайдците с резервните си играчи биха с 5:3 като гост Йънг Бойс, след като губеха в резултата в средата на второто полувреме на срещата от Лига Европа.

Срещу Юнайтед днес Брендън Роджърс ще пусне като титуляри цели 7 играчи, които получиха почивка за мача в Швейцария – Стивън Джерард, Луис Суарес, Глен Джонсън, Мартин Шкъртел, Даниел Агер, Джо Алън и Мартин Кели. Шанс за изява получава и Джонджо Шелви, който влезе като резерва в Берн и донесе победата на ангийския тим с два късни гола.

Гостите ще започнат с подобен състав на този, с който победиха турците, като сър Алекс Фъргюсън има и няколко контузени значими футболисти, които няма да играят в дербито – Уейн Рууни, Ашли Йънг, Крис Смолинг и Фил Джоунс.

Изненадващо от стартовите 11 на Сър Алекс липсва Неманя Видич, като в негова липса в центъра на отбраната ще бъдат Рио Фърдинанд и Джони Евънс. В наситената халфова линия пък ще започне 38-годишният Райън Гигс.

Стартовите:

Ливърпул (4-3-3): Рейна - Кели, Шкъртел, Агер, Джонсън - Шелви, Джерард, Алън - Борини, Суарес, Стърлинг (резерви - Джоунс, Енрике, Шахин, Асаиди, Хендерсън, Карагър, Сусо).

Манчестър Юнайтед (4-4-1-1): Линдегаард - Рафаел, Фърдинанд, Еванс, Евра - Карик, Гигс, Валенсия, Нани - Кагава - Ван Перси (резерви - Де Хеа, Андерсон, Ернандес, Уелбек, Клевърли, Бътнър).