Съндърланд остана в зоната на изпадащите във Висшата лига, след като не успя да победи Борнемут у дома, завършвайки 1:1.

Беник Афобе откри резултата за Борнемут в 13-ата минута на двубоя, а асистенцията дойде от Станислас. В края на полувремето Ван Анхолт изравни резултата след много хубав разсичащ пас на Фабио Борини.

След това равенство Съндърланд е на 19-ото място с 19 точки, а Борнемут е на 15-ото с 25.

Уотфорд спечели с 2:1 домакинството си на Нюкасъл и остави "свраките" в зоната на изпадащите. Одион Игало откри резултата в 46-ата минута, а Каткарт удвои в 58-ата минута.

Гостите се върнаха в мача с попадение в 71-ата минута, но силите им стигнаха само до това.

Нюкасъл е на 18-ото място с 21 точки, а Уотфорд са на 10-о място с 32 точки.

Астън Вила успя да спечели 13-ата си точка в първенството, след като направи 0:0 при гостуването си на УБА. Вила е на последното място с 13 точки, а Уест Бромич са на 13-о място с 28 точки.