Отборът на Съндърланд не допусна изненада при гостуването си на Питърбро в мач от третия кръг на турнира за Купата на Футболната асоциация. „Черните котки“ се наложиха с 2:0 след голове през втората част и продължават в следващата фаза на надпреварата.

Домакините от Питърбро успяха да задържат нулевото равенство през първото полувреме, но след втората част, Съндърланд наложи своето темпо и заслужено отстрани своя противник.

Първият гол за Съндърланд, който показва значим възход в играта си след назначаването на Мартин О'нийл, отбеляза шведът Ларсон. Той се разписа малко щастливо от пряк свободен удар, след като се опита да центрира, но никой в наказателното поле на домакините не успя да играе с топката и тя влетя в мрежата на вратата. Решителният гол в мача бе дело на Маклийн в 58-ата минута.

Така Съндърланд продължава напред в турнира и тази вечер ще очаква съперника си за четвъртия кръг на надпреварата.