Болтън и Спортинг завършиха наравно 1:1 в първа среща от осминафиналите в турнира за Купата на УЕФА. Домакините имаха превес, най-вече във физическо отношение, през по-голямата част от двубоя, но позволиха да им бъде отбелязан гол, който може да се окаже решаващ на реванша в Португалия.

Спортинг започна нервно мача, което си пролича от сблъсък между двама португалски футболисти, които се бяха на път да се сборят за топката в собственото си наказателно поле. По идентичен начин вратарят на тима Руи Патрисио си тръгна с разбит нос от „Рийбок стейдиъм”. 20-годишният страж бе доста смутен и логично се стигна до попадението на Гавин МакКан в 25-та минута, след лошо излизане на Патрисио.

Болтън също бе без Юси Яскелайнен, който се контузи на загрявката, а това си пролича чак в 69-та минута. Тогава Симон Вукчевич с левия крак шутира точно в мрежата на Болтън. И двата състава се отчетоха с пое един удар в гредата – Хейдар Хелгусон за домакините, и Вукчевич за Спортинг.