Болтън победи у дома Съндърланд с 2:0 в късния съботен мач от предпоследния кръг на Висшата лига и почти сигурно се спаси от изпадане.

Капитанът на Сенегал Ел Хаджи Диуф даде преднина на Уондърърс три минути преди почивката, а Дарил Мърфи си отбеляза автогол в 83-ата минута и предреши двубоя.

С третата си победа в последните четири мача Болтън дръпна с три точки пред Фулъм и Рединг, като е с и по-добра голова разлика, а за да изпадне трябва да бъде задминат и от двата тима.

В последния мач и трите отбора гостуват съответно на Челси, Портсмут и Дарби Каунти. Предпоследният Бирмингам, който е домакин на Блекбърн, също може да запази мястото си във Висшата лига, ако изпревари и Рединг, и Фулъм, от които изостава на точка, но има по-добра голова разлика.