Бърнли ще играе във Висшата лига на Англия през следващия сезон, след 33 години отсъствие от елита. Тимът на Оуен Койл победи с 1:0 Шефийлд Юнайтед във финалния плейоф на „Уембли” и така си осигури място сред най-добрите.

Единственото попадение падна още в 12-та минута и бе дело на Уейд Елиът. Той се разписа със страхотен шут от почти 30 метра, след дълъг индивидуален рейд. През второто полувреме Джоуи Гудьонсон, Роби Блейк и Мартин Патерсън имаха шанс да удвоят преднината на Бърнли, но нямаха късмет.

Шефийл претендира за неотсъдена дузпа срещу Брайън Хауърд, но тотално се отчая, след като в 80-та минута остана с човек по-малко. Джейми Уорд бе изгонен, тъй като на два пъти умишлено игра с ръка, но въпреки това съотборниците му успяха да поставят под напрежение своя съперник в заключителните моменти от двубоя.

Стадион „Уембли” бе изпълнен, като над 80 хиляди видяха успеха на Бърнли. Другите два състава, които прескочиха от Чемпиъншип във Висшата лига са Уулвърхемптън и Бирмингам.