След разочароващия сезон и загубата във финала на Лига Европа от Тотнъм, Манчестър Юнайтед е под напрежение да осигури средства за летния трансферен прозорец. Според The Telegraph, клубът се надява да събере около 100 милиона паунда чрез продажбата на поне трима играчи, сред които Маркъс Рашфорд, Антони и Джейдън Санчо.
Алехандро Гарначо също се смята като потенциален напускащ, а ръководството на Юнайтед очаква да получи за аржентинеца около 60 милиона паунда. Въпреки че аржентинецът е считан за един от най-големите таланти на „червените дяволи“, слухове за напрежение между него и треньора Рубен Аморим могат да ускорят евентуална раздяла.
След като Юнайтед не успя да се класира за Шампионската лига и ще бъде без европейски приходи следващия сезон, клубът е изправен пред необходимостта да изгради нова стратегия на трансферния пазар. Без големите финансови постъпления от участието в европейските клубни турнири, продажбите на футболисти се превръщат в ключов инструмент за осигуряване на средства.
Също така, в доклада се отбелязва, че бъдещето на Коби Мейну, който е юноша на Юнайтед, също е под въпрос и евентуална негова продажба също е обсъждана сред ръководните фактори на "Олд Трафорд".