Месут Йозил бе остро критикуван след победата на Арсенал с 2:0 над Монако, която обаче не бе достатъчна за класиране на "топчиите" в следващата фаза.

Немският национал обаче не бе критикуван за представянето си на терена, а поради факта, че на почивката смени фланелката си с Джефри Кондогбиа от тима на домакините.

Странната размяна след края на първото полувреме доведе до сериозни критики към Йозил като тезата на критикуващите е, че подобна размяна на фланелки говори за липса на концентрация върху самия двубой.

В критиките се включи и Пол Скоулс, който изрази възмущението си дори в телевизионен ефир. "Не ми харесва. В края на мача, може би. Но и тогава не съм голям фен. Правиш го веднъж, когато си в тунела или в съблекалнята, извън погледа на всички. На почивката, не е за мен."