Челси завърши турнето си в Азия с победа с 2:0 срещу сборен отбор на Малайзия. По този начин новият мениджър на „сините” Луиш Фелипе Сколари стартира престоя си в лондонския отбор с три победи от три мача.

Сборният отбор на Малайзия първи имаше възможност да отбележи гол в срещата, като още във втората минута Мохамед Амируханди Бин Заинал преодоля Джон Тери и стреля, но топката срещна лявата греда на вратата на Петър Чех.

В 14-та минута Франк Лампард центрира от корнер и Деко успя от воле да засече топката, но вратарят на Малайзия Хелми Елиас умело се намеси. В следващата атака на лондончани Анелка подаде на Шон Райт-Филипс, който отправи опасен удар, но стражът на сборния отбор отново се намеси блестящо.

Все пак в 26-та минута Джо Коул изведе Анелка в много добра позиция и френският нападател вкара топката в мрежата на Малайзия за 1:0.

През второто полувреме Сколари направи доста смени в своя отбор и играта се накъса, но все пак в 53-та минута Ашли Коул успя да удвои преднината на Челси.

Есиен можеше да направи класическа победата на лондончани в 69-та минута, но силният му удар бе отразен от Хелми Елиас.