Манчестър Сити без Мартин Петров победи с минималното 1:0, като победният гол в срещата отбеляза Йоргос Самарас в 90-та минута.

Шефилд Юнайтед разби с 5:0 Моркамб, като с по два гола се отличиха Шарп и Шелтън, а едно попадение добави Хендри.

След много силен мач на Роби Фаулър Кардиф отстрани като гост с 4:2 Уест Бромич Албиън. Бившият нападател на Ливърпул бе точен още в 4-та минута, а в 23-та Джими Флойд Хаселбанк удвои преднината на уелсци.

В 27-та минута Фаулър реализира второто си попадение в срещата, след като бе точен от бялата точка. Синклер в 30-та направи преднината на Кардиф още по-солидна 4:0, но Милър от домакините отбеляза два гола в 33-та и 87-та от дузпа и оформи крайното 2:4.

Бърнли загуби с 0:1 от Портсмут, като Дейвид Нюжънт отбеляза единственият гол в срещата в 69-та минута.