Вратарят на Астън Вила Шей Гивън разкри, че новият мениджър на тима Тим Шърууд е слязъл от трибуните в съблекалнята на полувремето, за да изнесе вдъхновяваща реч, довела до победата с 2:1 над Лестър в осминафинал за ФА Къп.

След доста бледо първо полувреме бирмингамци излязоха като различен отбор през втората част и с голове на Леандро Бакуна и Скот Синклеър си осигуриха класиране за следващия етап.

Пазилият на вратата ветеран Гивън разкри коя е била причината за позитивния завършек на срещата.

„Шърууд дойде при нас и беше много позитивен. Той винаги е положително настроен човек. Каза ни да изразим себе си, да не спираме да стреляме и да използваме силата на Кристиан Бентеке“, коментира ирландският страж.

Договорът на специалиста влиза в сила от понеделник, а първият му мач начело на тима ще бъде срещата срещу Стоук Сити в събота.