Астън Вила посрещна своя нов мениджър Тим Шърууд с позитивен резултат – бирмингамци победиха Лестър Сити с 2:1 в осминафинален мач за ФА Къп, макар англичанинът да не води отбора в срещата. Головете за „виланите“ паднаха след средата на втората част и бяха дело на Леандро Бакуна и новата покупка Скот Синклеър, а докато Андрей Крамарич върна интригата в заключителните минути.

Първото полувреме не се запомни кой знае с какво, тъй като и двата тима показаха доста грешки при построяването на атаките. Все пак домакините първи стигнаха до възможност за гол в 8-ата минута след слабо изчистване на Матю Ъпсън. Алън Хътън пое кълбото отдясно и центрира ниско към непокрития пред наказателното поле Андреас Вайман. Австриецът обаче прати изстрела си високо над гредата.

Пет минути по-късно „лисиците“ удариха греда. Матю Джеймс центрира към първа греда, където Марчин Василевски потърси далечния ъгъл. Вратарят Шей Гивън беше безпомощен, а кълбото облиза страничния стълб и излезе в аут.

След половин час игра Лестър отново бяха близо до попадението, като Рияд Марез направи силен набег по фланга и центрира за Уес Морган, ала ямаецът шутира над вратата.

В самия края на първото полувреме Вила стигна до гол, който беше отменен заради засада. Вайман и Бакуна разиграха добре отдясно, а холандецът пусна към Кристиан Бентеке, който отбеляза с обръщане. В момента на паса обаче той беше много леко зад предпоследния в отбрана за противника и съдиите забелязаха този факт.

Второто полувреме беляза видима промяна в играта на Астън Вила. Бирмингамци станаха по-решителни в търсенето на гола и той дойде в 68-ата минута. Тогава Рон Влаар намери по страхотен начин Бакуна пред наказателното поле, а холандецът си отвори коридор за стрелба и с фалцов удар в горния ляв ъгъл преодоля Марк Шварцър.

Минутки по-късно на „виланите“ бе отменен нов гол заради засада. Този път Анди Вайман порази целта с шут отблизо, но тръгна прекалено рано, за да получи подаването.

Лестър доста се пооткри до края и домакините се възползваха от това в 90-ата минута. Тогава Скот Синклеър се стрелна в наказателното поле и шутира покрай Уес Морган, а Шварцър се намеси комично и допусна кълбото в мрежата си.

Буквално в ответната атака „лисиците“ намалиха резултата. Джефри Шлуп намери рядка пролука да центрира отляво, а Крамарич с феноменален изстрел в горния десен ъгъл не остави шансове за Гивън.

Това обаче беше всичко и така Вила вече гледа към жребия за четвъртфиналите, който ще се тегли в понеделник.