Севиля победи като домакин Тотнъм с 2:1 в първи четвъртфинален двубой от турнира за Купата на УЕФА. Димитър Бербатов игра през целия мач на стадион „Санчес Писхуан” и се отчете с голова асистенция.

Гостите откриха резултата още във втората минута на мача. Бербатов изведе Роби Кийн сам срещу Палом, ирландецът стреля, вратарят изби, но топката отново попадна в краката на капитана на „шпорите” и той я прати във вратата.

В 19-тата минута Адриано нахлу в пеналта на гостите, вратарят Робинсън се хвърли в краката му и изби топката с ръце, но люксембургският рефер Ален Амер отсъди дузпа.

Зад топката застана бившият футболист на Тотнъм Фредерик Кануте. Той би ниско в левия ъгъл на хвърлилия се вдясно Палоп и изравни резултата.

Настоящият носител на Купата на УЕФА продължи да атакува и стигна до ново попадение в 36-тата минута. Доусън сгреши, топката се озова в Ескюде, той подаде на Кержаков и руснакът отблизо прониза национала Робинсън.

Като повторение на вчерашния двубой между Рома и Манчестър Юнайтед и тук преди и по време на почивката имаше сблъсъци между феновете и полицията. По-късно се разбра, че преди срещата извън стадиона е имало бой между привърженици на двата отбора.

На терена за разлика от първата част през второто полувреме головите положения липсваха. Единствената реална ситуация за гол бе за гостите. В 58-мата минута голмайсторът Роби Кийн стреля опасно, но ударът му мина покрай вратата на Палоп.

Крайният резултат 2:1 предвещава непредсказуем реванш на „Уайт Харт Лейн”. Двубоят в Лондон е след седмица.

Севиля: 1. Палоп, 2. Хави Наваро, 3. Давид (68 – 19. Драгутинович), 4. Даниел Алвеш, 6. Адриано, 8. Поулсен, 9. Кержаков, 11. Ренато (60 – 18. Марти), 12. Кануте, 14. Ескюде, 15. Хесус Навас

Тотнъм: 1. Робинсън, 2. Шимбонда, 3. Лий Йонг Пю, 4. Зокора, 6. Тайнио (84 – 14. Гали), 7. Сталтери, 8. Джинас, 9. Бербатов, 10. Кийн, 20. Доусън, 25. Ленън (80 – 15. Малбранк)