В мач от турнира за Купата на Амстердам Арсенал и Севиля завършиха 1:1 на стадиона на Аякс „Амстердам Арена”.

В 4-та минута лондончани поведоха след невероятна изява на 19-годишния мексикански футболист Карлос Вела, който финтира Конко и с хубав шут прати топката в мрежата на Севиля.

Севиля веднага се опита да отговори, но удари на Луиш Фабиано и Ренато не попаднаха в очертанията на вратата на Арсенал.

През второто полувреме отборът на Севиля диктуваше играта на терена и в 53-та минута Фабиански успя да избие чудесен удар на Коне.

В следващата атака Чевантон можеше да изравни, но отново намесата на полския вратар предотврати гол за андалусийци.

В 72-та минута Чевантон стреля опасно с глава, но топката излезе в аут. Две минути по-късно Скилачи се опита да разстреля Фабиански, но вратарят на Арсенал успя да улови топката.

Все пак Севиля стигна до изравнителното попадение в 81-та минута, когато Навас напредна в половината на лондончани и подаде на Чевантон, който отблизо изравни резултата.

Три минути по-късно Навас стреля опасно отдалеч, но топката мина встрани от вратата на Фабиански и Арсенал успя да устиска равния резултат.