Патсън Дака вкара първия си гол за във ФА Къп, за да помогне на Лестър Сити лесно да преодолее отбора от Лига 2 Челтнъм Таун и да се класира за четвъртия кръг на надпреварата.

Нападателят от Замбия се присъедини към "лисиците", след като клубът спечели надпреварата през 2021 г., и му бяха необходими осем участия в пет кампании, за да открие головата си сметка в този турнир.

Той намери долния ъгъл на вратата за първия гол на Лестър, преди Стефи Мавидиди да направи резултата 2:0 с отлично самостоятелно изпълнение точно преди почивката.

Изстрел от разстояние на Джордан Томас наложи намесата на вратаря на "лисиците" Асмир Бегович в началото на второто полувреме, но клубът от Чемпиъншип запази контрол, за да постигне комфортна победа срещу отбор, който е 54 места под тях в английската футболна йерархия.