Доскорошната приятна изненада във Висшата лига Саутхемптън продължава да затъва в дупката, в която изпадна в последните седмици. "Светците" допуснаха четвърта поредна загуба и вече пети мач са без победа, с което се сринаха в класирането.

И докато сега пораженията бяха от отбори като Арсенал и Манчестър Юнайтед, сега то дойде от един от най-слабите тимове в елита - Бърнли. Като гости играчите на Роналд Куман паднаха с 0:1.

Както беше доста често досега, "светците" имаха предимство през целия мач, но направиха много пропуски. Затова бяха наказани в 73-та минута, когато Ашли Барнс прониза вратаря на гостите и това се оказа единственото попадение в мача.

Така Саутхемптън остава с 26 точки и може да бъде свален от петата позиция, на която се намира в момента. Бърнли пък излезе от зоната на изпадащите и вече има 15 точки доста над чертата.