Една от звездите на Манчестър Юнайтед Уейн Рууни няма да може да вземе участие в градското дерби срещу Сити следващата неделя. Причината е, че английският национал получи пети жълти картон в мача от 25-я кръг срещу Тотнъм (1:1).

Нападателят на Юнайтед получи официално предупреждение за симулация през второто полувреме, след като падна в наказателното поле на „шпорите”. Треньорът на „червените дяволи” не оспори решението на главния рефер, но след мача изрази мнение, че съдията трябвало да бъде последователен в отсъжданията си.

„Ако арбитърът смята, че Рууни е симулирал, то той е прав в отсъждането си. След няколко минути обаче същото се случи и с Хъдълстоун, но съдията не все никакви мерки. И искате да кажете, че това е справедливо?” – сподели треньорът след мача.

Има голяма вероятност обаче българският Уейн Рууни (Валери Божинов), както го оприличиха на Острова, да се появи за Манчестър Сити в мача срещу Юнайтед, след няколкомесечно отсъствие.