Контузията в слабините на Рио Фърдинанд се е усложнила и той ще пропусне четвъртфиналните мачове в Шампионската лига срещу Милан.

Бранителят взе участие при равенството 1:1 на Манчестър Юнайтед с Мидълзбро днес, но бе заменен още на почивката. Според лекарският щаб на „червените дяволиРио няма да играе през следващите 2 седмици. Освен двубоите с Милан, които са на 24 април и втори май, защитникът ще пропусне и гостуването на Евертън в Премиършип.

Манчестърци имат сериозни проблеми в защита, тъй като контузени са още Неманя Видич, Гари Невил и Микаел Силвестър.

„Трябва да бъдат две седмици” – заяви с надежда сър Алекс Фъргюсън – „Той твърдо няма да е на разположение за мачовете с Милан, но очаквам той да се завърне за двубоя с Челси.”

Юнайтед гостува налондончаните на 9 май на „Стамфорд Бридж” в мач, който трябва да определи новия шампиоа на Англия.