Престън се изкачи на пета позиция в класирането в английската Чемпиъншип, след като взе важна победа срещу един от основните си съперници за промоция в елита – Саутхемптън с 3:1.

Нийл Мелър откри резултата в самия край на първото полувреме със силен шут в наказателното поле.

Грегорж Рашяк върна надеждите на гостите малко след подновяването на играта. В 56-та минута той вкара топката точно под напречната греда на Анди Лонерган за 1:1.

Дейвид Нъджент (на снимката) с прецизен изстрел възстанови преднината на Престън в 75-та минута, а крайният резултат бе оформен от футболиста на Саутхемптън Крис Байрд, който си отбеляза автогол.

Така Престън вече изостава само на точка от Саутхемптън, който е с 63 точки. Ледир в Чемпиъншип е Бирмингам с 67 точки, Дарби Каунти има 66.