Портсмут записа шеста победа в последните си седем мача и трета поред в последния мач от 33-я кръг на Премиършип. Нико Кранчар донесе успеха с 1:0 като гост на Уест Хем. Срещата бе отложена от уикенда, тъй като тогава Помпи игра полуфинал за ФА Къп, който също спечели с 1:0.

Уест Хем почти нямаше шансове за нещо повече в мача, като Дийн Аштън спорадично успяваше да отправи по някои удар към противниковата греда.

Двубоят на „Ъптън Парк” бе изключително спокоен, а единственият гол падна малко след почивката в 61-та минута, когато Кранчар стреля точно от границата на наказателното поле.

Боби Замора бе най-опасният играч на домакините през вторите 45 минути, но Педро Мендес и Папа Буба Диоп почти успяха да увеличат аванса на Помпи, но ударите им бяха парирани от Робърт Грийн.

И двата отбора не промениха позициите си във временното подреждане, Портсмут остана на шеста позиция, а Уест Хем е в златната среда – десети.