Намиращият се в тежко финансово положение тим на Портсмут се класира за полуфинал за Купата на Англия, след като победи гостуващия Бирмингам Сити с 2:0 и си гарантира солидни финансови приходи от следващия етап на турнира.

Помпи спечели първия от трите двубоя между елитни английски тимове на четвъртфиналите на най-старото футболно състезания в света.

Играчите на Аврам Грант бяха доста по-настоятелни на Фратън Парк и поведоха с 1:0 в 67-ата минута. Френският нападател Фредерик Пикион реализира от близо, пращайки кълбото в долния ляв ъгъл на Джо Харт.

Пикион класира своя тим на полуфинал, след като реализира и второто попадение в 70-ата минута. Така тимът от Южна Англия, който е в администрация, ще може да пооправи малко своето финансово положение.

Портсмут прибира 360 000 паунда за днешната победа, а освен това ще вземе около четвърт милиона паунда от телевизионни права. В добавка на това, клубът ще получи още 450 000 паунда, дори да загуби полуфинала си в надпреварата.