Портсмут загуби с 1:2 от Астън Вила в мач от 35-я кръг на Висшата лига. "Помпи" нямаше гол в последните четири мача в лигата, а Вила бяха спечелили последните три срещи между двата тима, което даваше предимство на бирмингамци.

Въпреки това, Портсмут първи достигна до гол. В десетата минута Ванден Боре подаде към Майкъл Браун, който не остави шанс на Фридъл и прати топката в долния му десен ъгъл.

Вила обаче реагира и още в 16-та минута изравни резултата. Уорнък подаде към Джон Карю в наказателното поле и нападателят реализира за 1:1.

В 40-та минута изглеждаше, че Портсмут ще претърпи поредната си загуба, след като реферът Пробърт отсъди дузпа за нарушение на Папа Буба Диоп срещу Джон Карю. Нападателят сам се нагърби с изпълнението й, но Дейвид Джеймс се намеси отлично и спаси.

В 81-та минута бирмингамци все пак стигнаха до победата след гол на Нейтън Делфунесо. Той се разписа с глава след центриране на Хески.

Българският национал Стилиян Петров игра цял мач за Астън Вила и се представи на добро ниво.

С трите точки Астън Вила излезе на шеста позиция с 58 точки.