Вратарят на Челси Петер Чех няма да има възможност да играе в мачовете на своя отбор около Коледа за втора поредна година заради контузия.

Стражът на „сините” ще бъде извън игра около месец, след като получи травма в началото на второто полувреме при победата над Блекбърн с 1:0. Чех остана на терена още около 20 минути, въпреки че едва ходеше.

Неговата резерва – Карло Кудичини също е извън игра, след като бе ударен по време на тренировка. Ситуацията се повтаря за Челси. В края на миналата година, лондончани отново не можеха да разчитат на двамата си вратари.

Единственият здрав страж остава Енрике Иларио, а мениджърът Аврам Грант ще се принуди да ползва като негова резерва 17-годишния младежки национал на Уелс Райс Тейлър.