Портсмут победи Манчестър Сити с 2:1 и запази позицията си в горната част на таблицата в Премиършип.

Педро Мендеш откри резултата след по-малко от четири минути игра с хубав удар с левия крак. Голмайсторът обаче нямаше късмет да доиграе мача, след като получи контузия в края на първото полувреме.

Бернардо Коради изравни след час игра за Манчестър. Италианският нападател се разписа с глава от центъра на вратарското поле.

Въпреки допуснатото попадение, отборът на Портсмут бе по-добрия на терена и го доказа през второто полувреме. Луа Луа и Анди Коул имаха добри положения, а Нванку Кану се оказа скритият коз за Хари Реднап. Кану донесе победата за Помпи в 80-та минута, като пусна топката във вратата с десния крак от непосредствена близост.

Българският национал Светослав Тодоров не бе в групата на Портсмут за този мач.