Отборът на Нотингам Форест поднесе най-голямата изненада в третия кръг на турнира за Купата на Англия, побеждавайки с класическото 3:0 като гост тима на Манчестър Сити.

Мениджърът на „гражданите” Марк Хюз заложи на голяма част от титулярите си, но въпреки това претърпя срамно поражение пред собствените си фенове. Двубоят на „Ийстландс” бе наблюдаван и от новото попълнение на клуба Уейн Бридж, който парафира своя контракт непосредствено преди мача.

Гостите от Нотингам бяха далеч по-настоятелния тим и напълно заслужено се поздравиха с крайния успех, който им осигури място в следващата фаза на турнира.

Резултатът бе открит от Натан Тайсън в 38-ата минута след удар извън наказателното поле. Окрилени от гола си гостите стигнаха до ново попадение само четири минути по-късно, когато Робърт Ърншоу не сгреши от близко разстояние.

През второто полувреме домакините се опитаха да променят развитието на двубоя, но и последният гол в мача падна в тяхната врата. Всичко в срещата бе решено петнадесет минути преди края, след като Джо Гарнър с премерен удар не остави шансове на Джо Харт.

Снощи място в следващата фаза на турнира си осигури и тимът на Тотнъм след победа с 3:1 над Уигън. По-рано днес пък Хартлипул също изненада с представянето си, надигравайки елитния Стоук Сити.

Заради лоши метеорологични условия днес бяха отложени четири мача: Бирмингам – Уулвърхемптън, Челтнъм – Донкастър, Хистън – Суонзи, Лейтън Ор. – Шефилд Юн.