Нюкясъл каза чао на турнира за Купата на УЕФА, след като в мача реванш от 1/8-финалите загуби с 0:2 от Аз Алкмаар и с общ резултат 4:4 и повече вкарани голове на чужд терен холандците продължават напред.

Грузинският ветеран в отбора на Луис ван Гаал Шота Арвеладзе откри резултата в 14-та минута, след като Коеверманс го намери с извеждащ пас. Гостите веднага се опитаха да изравнят резултата, но пропуски направиха Мартинс, Сибиерски и Дъф.

През втората част играта беше изравнена, но домакините отново се добраха до гол, след като Мартенс центрира от корнер и Коеверманс реализира за 2:0, което беше достатъчно за момчетата на ван Гаал.

Аз Алкмаар: Ватерман, Ялиенс, Де Клер, Стейнсон, Де Зеув, Донк, Мартенс (90’ Букари), Дембеле, Коеверманс (84’ Опдам), Арвеладзе, Йенер (80’ Ланс).

Нюкясъл: Гивън, Солано, Брамбъл, Тейлър, Хънтингтън (86’ Н’Зогбия), Дайър, Бът, Паркър, Дъф (59’ Емре), Сибиерски, Мартинс.

Главният съдия от Франция Бертран Лайк показа пет жълри картона. От домакините бяха декорирани Ялиенс и Де Клер, а от гостите Гивън, Брамбъл и Бът.