В мач от 25-я кръг на Премиършип отборите на Нюкасъл и Мидълсбро си разделиха по точка, след като завършиха 1:1.

„Свраките” отбелязаха първи гол откакто начело на отбора се завърна Кевин Кийгън, но това не им стигна да спечелят дербито на североизточна Англия и Нюкасъл продължава с лошата си серия без победа.

В 60-та минута Емре центрира от фаул в наказателното поле на гостите и Майкъл Оуен засече топката в мрежата на австралийския вратар Марк Шварцър.

Три минути преди края на мача Хулио Арка центрира в наказателното поле на Нюкасъл, след което Робърт Хут с глава изравни резултата.

В последната минута на редовното време Стюарт Даунинг с удар от пряк свободен удар уцели дясната греда на вратата на Шей Гивън, след което Донг-Гуук Лий прати топката в мрежата на Нюкасъл, но голът бе отменен заради засада.