Нюкасъл победи Уест Бромич Албиън с 2:1 в първата среща от 10-я кръг на Премиършип. Домакините си поеха глътка въздух, след като от седем кръга не бяха записвали победа във Висшата лига на Англия.

Нюкасъл успя да си осигури преднина от два гола още преди тимът да се оттегли на почивка между полувремената.

Първото попадение реализира от дузпа Джоуи Бартън, който бе точен от бялата точка в 9-та минута на срещата. Три минути преди края на първата част Обафеми Мартинс удвои резултата.

Гостите успяха единствено да стигнат до почетно попадение и да си тръгнат с наведени глави, въпреки гола на Милър в 65-та минута на двубоя.

Така след трите спечелени точки Нюкасъл заема 15-о място с едва 9 точки, колкото има и Евертън, който обаче е и с мач по-малко. Уест Бромич пък е на 13-а позиция с 10 точки.