Манчестър Сити победи Мелбърн в контрола с 1:0. "Гражданите" спечелиха с попадение на Самир Насри в 86-ата минута на срещата.

Футболистите на Сити пропуснаха и няколко положения пред вратата на австралийския тим, но в крайна сметка се поздравиха с успеха.

Мелбърн също създаде няколко положения пред вратата на Кабайеро, но той така и не беше преодолян.

Новото попълнение на Манчестър Сити Рахийм Стърлинг не взе участие в двубоя. Той пристигна на лагера на отбора в Австралия в четвъртък.

20-годишният атакуващ полузащитник преминава на "Етихад Стейдиъм" с трансфер за 49 милиона паунда от Ливърпул. Така той стана най-скъпият футболист в английския футбол.

Манчестър Сити ще играе контроли с Рома в Мелбърн следващия вторник и с Реал (Мадрид) в петък.