Манчестър Юнайтед спечели с 4:1 гостуването на Нюкасъл в мач от 5-ия кръг на Висшата лига на Англия. Люк Шоу (2-автогол) се разписа на сметката на "свраките, Хари Магуайър (23), Бруно Фернандеш (86), Аарън Уан-Бисака (90) и Маркъс Рашфорд (90+4) вкараха за "червените дяволи". Звездата на Юнайтед Бруно Фернандеш изпусна дузпа в 58-ата минута.
Двубоят започна кошмарно за гостите, които още във 2-ата минута се озоваха в ролята на догонващи в резултата. Люк Шоу опита да избие топката след центриране, но вместо това я прати в собствената си врата.

Близо 10 минути бяха нужни на "червените дяволи" да се отърсят от шока. Тимът на Солскяер започна да реди атака след атака и в 19-ата минута стигна до попадение, но то бе отменено от ВАР заради засада.

В 23-ата минута обаче изравняването бе факт. Капитанът Хари Магуайър се извиси над всички след изпълнение на корнер и с глава прати топката в мрежата на домакините.

Вратарят Давид Де Хеа блесна със страхотно спасяване в 30-ата минута след мощна тупалка на Сен-Максимин от границата на наказателното поле. Стражът на Юнайтед се удари в гредата при плонжа и се наложи намеса на медицинския щаб.

Две минути преди почивката Маркъс Рашфорд можеше да направи пълен обрат, но ударът му бе спасен от вратаря на "свраките" Дарлоу.

Втората част започна с фантастичен плонж на Де Хеа, който спаси удар отблизо с глава на Уилсън.

В 57-ата минута реферът отсъди дузпа за Юнайтед след консултация с ВАР. Видеоповторението показа, че Люис е нарушил правилата срещу Рашфорд и след близо 2-минутна пауза, решението бе взето. Зад бялата точка застана Бруно Фернандеш, но Дарлоу не трепна и спаси удара му.

Четири минути преди края "червените дяволи" проведоха атака като за учебник, а завършващият удар на Бруно Фернандеш беше направо фантастичен. Той получи скрит пас от Рашфорд и с невероятно изпълнение прати топката в горния ляв ъгъл на Дарлоу.

В последната минута се разписа Аарън Уан-Бисака, а с втора асистенция се отличи Рашфорд. Последният сложи край на головата фиеста с четвърто попадение дълбоко в добавеното време на мача. Английският национал излезе очи в очи с вратаря Дарлоу и хладнокръвно прати топката в мрежата на Нюкасъл.

НЮКАСЪЛ - МАНЧЕСТЪР ЮН 1:4

1:0 Люк Шоу (2-автогол)
1:1 Хари Магуайър (23)
1:2 Бруно Фернандеш (86)
1:3 Аарън Уан-Бисака (90)
1:4 Маркъс Рашфорд (90+4)

НЮКАСЪЛ: 26. Дарлоу, 17, Крафт, 6. Ласелес, 18. Фернандес, 15. Люис, 16. Хендрик, 8. Шелви, 14. Хейдън, 10, Сен-Максимин, 9. Жоелинтон, 13. Уилсън
Мениджър Стив Брус

МАНЧЕСТЪР ЮН: 1. Де Хеа, 21. Джеймс, 2. Линдельоф, 5. Магуайър, 39. Мактомини, 8. Мата, 10. Рашфорд, 29. Уан-Бисака, 18. Фернандеш, 17. Фред, 23. Шоу