Саутхемптън постигна победа с 2:1 при гостуването си срещу Лестър в среща от третия кръг във Висшата английска лига.

В 27-ата минута попадение на Секу Мара във вратата на "лисиците" беше отменено заради засада, а пет минути преди почивката Харви Барнс пропусна да изведе домакините напред в резултата.

Лестър взе преднина в 55-ата минута след прецизно изпълнение на фаул от Харви Барнс.

Gulliver/GettyImages
51 снимки

Точно 13 минути след това Джеймс Джъстин не беше добре ориентиран и си вкара автогол, изравнявайки резултата.

Развръзката и обратът в двубоя дойдоха шест минути преди изтичане на редовното време, когато Джеймс Уорд-Праус центрира за Че Адамс и той засече топката във вратата на домакините.

Дълбоко в добавените минути на мача шут на Адамс се отби в гредата.

Победата е първа за "светците" през новия шампионат. Саутхемптън се изкачи до 12-то място с 4 точки. Лестър има само една спечелена точка за момента и заема 17-та позиция.

В друг двубой от кръга завърналият се в елита състав на Фулъм се наложи драматично с 3:2 у дома срещу местния си противник Брентфорд.

"Белите" бързо поведоха с 2:0 след само 20 минути игра с попадения на Боби Рийд и Рафиня.

"Пчеличките" върнаха едно попадение чрез Кристиан Норгор минута преди края на първата част. В 71-ата минута Айвън Тоуни изравни, но натискът на Фулъм даде резултат и в последните секунди нападателят Александър Митрович реализира за крайното 3:2.

Фулъм има 5 точки на четвърта позиция, докато Брентфорд е с точка по-малко на пето място.

Кристъл Палас победи с 3:1 у дома Астън Вила след обрат от 0:1 и две попадения на Уилфред Заха.

Евертън направи равенство 1:1 с Нотингам Форест пред собствена публика.

По-късно тази вечер е двубоят на Арсенал като гост срещу Борнемут.