Манчестър Сити на практика си подкова победата в гостуването на Евертън още преди да е изминал четвърт час игра. "Гражданите" поведоха с 2:0 след само 12 минути на "Гудисън парк".

Второто попадение за тях наниза Габриел Жезус. Контузеният доскоро бразилец се разписа след дълга суша, датираща още от миналата година, но защитата на "карамелите" го улесни да сложи точка върху нея.

Кевин де Брюин центрира страхотно на главата на южноамериканеца, който беше оставен непокрит във вратарското поле и с мощен удар преодоля Джордан Пикфорд. Трябва да се отбележи, че вратарят опита да спаси с лице, но не можа да отклони достатъчно далеч топката.

Как се стигна до това попадение, можете да видите от картината в прикаченото видео.