Новото попълнение на Челси Диего Коща изигра поредният си силен мач за лондончани. Испанският национал реализира първия си хеттрик в английския футбол при победата с 4:2 и се откъсна още повече при листата с реализаторите на Висшата лига.

След само четири изиграни кръга бразилецът има 7 попадения – нещо, което и неговият мениджър Жозе Моуриньо смята за необикновено.

Шоуто на Коща започна в 45-ата минута на домакинството срещу уелсците, когато той изравни резултата, открит след автогол на Джон Тери. В 56-ата минута бившият ас на Атлетико Мадрид направи обрата пълен, преди в 67-ата да оформи хеттрика си.

Последният гол за „сините” на „Стамфорд Бридж” беше дело на дебютанта Лоик Реми, а Джонджо Шелви направи загубата на своя тим по-почетна с гол за крайното 2:4.