Двата състава изиграха равностойно първо полувреме, като и двата тима имаха обещаващи ситуации, но не успяха да реализират. Гостите започнаха по-активно в търсене на раннно попадение, но не сполучиха, а по-късно и футболистите на Съндърланд бяха близо до откриване на резултата.

В 12-ата минута Джейми Варди стреля с глава по посока вратата на домакините, но топката мина вдясно от вратата. Само три минути по-късно Уес Морган надскочи защитата на Лестър и отправи удар, но също пропусна.

Една от най-интересните ситуации за първата част бе в 25-ата минута, когато Шинджи Оказаки бе съборен в наказателното поле на Съндърланд, но не последва сигнал за дузпа. И двата тима имаха претенции за игра с ръка в наказателното поле на съперника в две ситуации през първите 45 минути, но реферът остана безмълвен.

В добавеното време Каспер Шмайхел пък трябваше да спася вратата си след удар на Фабио Борини и в крайна сметка резултатът остана 0:0 на почивката.