Пета поредна победа записа Арсенал на "Емирейтс", и след 2:0 отстрани от ФА Къп отбора на Хъл Сити. Така "топчиите" спокойно продължават защитата на трофея, като мачът тази вече бе повторение на миналогодишния финал.

Хъл не предложи почти никаква съпротива, и дори малкото положения пред Давид Оспина не изглеждаха особено реални.

Реферът Робърт Медли пусна много свободна игра, и на два пъти пожали Арсенал, и не изгони никой от футболистите на Арсен Венгер.

Тио Уолкът пък бе титуляр за първи път точно от година насам.

В 20-та минута Пер Мертесакер откри резултата, като засече с глава центриране от корнер, пред погледа на статичния Стив Харпър.

Арсенал пропусна да излезе с два гола напред още преди почивката, когато Пол МакШейн изчисти от голлинията.

През второто полувреме Хъл изглеждаше малко по-интересно, но без да стига до някакви голови положения.

Вместо това, в 82-та минута, отново един от най-добрите на терена - Алексис Санчес - се разписа, с прецизен удар от 16 метра.

Арсенал имаше още куп положения, но не успя да ги реализира, и се задоволи с 2:0 пред почти 60 хиляди на "Емирейтс".