Кошмарната серия на Арсенал, когато се стигне до мач с Ливърпул изглежда няма да види своя край дълго време. Двата отбора направиха зрелищно равенство – 5:5, на „Анфийлд” в двубой за Купата на Лигата след поредица от обрати и кой от кой по-красиви попадения. Все пак тимът, воден от Юрген Клоп, стигна до крайния успех в надпреварата, след като отбеляза и петте си дузпи, докато Дани Себайос сбърка за Арсенал и на практика лиши своите от грандиозен за тях в този момент успех. Лондонският тим не може да надделее над своя съперник в десет поредни мача във всички турнири.

Арсенал „докосваше” успеха, но задна ножица на Дивок Ориги в добавеното време на дуела отпрати мача за дузпи, където европейският футболен крал беше безкомпромисен, докато Дани Себайос пропусна за Арсенал, след като Куивийн Келехер отрази удара на испанеца.Юрген Клоп направи 11 промени от отбора си, който победи Тотнъм през уикенда. Същевременно германецът също така стартира с 18-годишния десен бек Неко Уилиямс, който прави първи старт за "червените", както и Сеп Ван Ден Берг в сърцето на от.

Tonight’s line-up to face @arsenal 💪🔴 #LFC #LiverpoolFC

A post shared by Liverpool Football Club (@liverpoolfc) on

Унай Емери също прави 11 промени от неделния си мач срещу Кристъл Палас. Месут Йозил се връща в халфовата линия, а Ектор Бейерин е с капитанската лента. Букайо Сака започна, след като бе резерва в неделя, а Габриел Мартинели води нападението на „артилеристите”.

Още в шестата минута Ливърпул успя да излезе напред в резултата. Тогава Неко Уилиямс подаде вдясно за Окслейд-Чембърлейн. Английският халф бе оставен сам и центрира към наказателното поле за Риан Брюстър. Младокът понечи да засича топката във вратата на Мартинес, но вместо него това го стори Шкодран Мустафи и отблизо си вкара автогол.

Постепенно "артилеристите" засилиха натиска си срещу противника, а в 19-ата минута Лукас Торейра изравни резултата на "Анфийлд". Топката попадна в Месут Йозил, който комбинира с Букайо Сака, а той отправи удар. Куивин Келехър боксира топката към Лукас Торейра, който отблизо засече и изравни, но на повторенията се видя, че позицията на уругвайския халф е нередовна. В турнира за Купата на Лигата няма система за видеоповторения и голът бе зачетен.

В 26-ата минута пък Габриел Мартинели изведе Арсенал напред, след като отблизо засече топката във вратата на Келехер, а десет по-късно нападателят на "топчиите" получи подаване отляво на Букайо Сака и с хубав удар преодоля стража на мърсисайдци 1:3.

Три минути преди края на редовното време на първата част Наби Кейта стреля силно, а топката се спря в ръката на Ектор Бейерин в наказателното поле, но реферът Андре Маринър не посочи бялата точка. След изпълнения корнер топката бе изчистена навън, а Харви Елиът проби напред и бе повален, пак в наказателното поле. Този път Маринър показа бялата точка, а зад топката застана Джеймс Милнър, чийто удар бе неспасяем за Мартинес - 2:3.

В края на полувремето двата отбора имаха по една страхотна възможност за вкарване на гол. Първо Габриел Мартинели бе оставен непокрит в наказателното поле на домакините и стреля с глава, но много слабо. В ответната атака пък Харви Елиът пое отляво и центрира добре за Дивок Ориги, но белгийският стрелец стреля неточно от много удобна позиция.

Девет минути след старта на втората част "артилеристите" отново поведоха с два гола. Джеймс Милнър върна слабо топката към Куивийн Келехер, който бе догонен от Ейнсли Мейтланд-Найлс. Той прибута топката към гредата, а тя бе стигната от Месут Йозил. Той върна с пета топката за Мейтланд-Найлс, който на празна врата вкара четвъртия гол за лондончани.

Радостта на Арсенал бе осуетена в 57-ата минута. Тогава бившият футболист на "топчиите" - Алекс Окслейд-Чембърлейн, взе топката пред дъгата на наказателното поле и с топовен изстрел разстреля Емилиано Мартинес. Три по-късно Ливърпул изравни резултата. Влезлият като резерва за "червените" Къртис Джоунс пусна успоредно по земя за Дивок Ориги. Белгиецът овладя и се обърна, оставяйки "в точка' Роб Холдинг. Последва мощен удар, а Мартинес се опита да парира, но неуспешно - 4:4.

В 71-ата минута резервата за гостите Матео Гендузи пусна пас за Джон Уилок. Младокът напредна към вратата на Ливърпул и стреля мощно от дистанция, а топката се оплете във вратата на Келехер по изключителен начин - 4:5. В добавеното време на срещата пък крайният бранител на "червените" - Неко Уилиямс, центрира в наказателното поле. Топката остана по-назад от Дивок Ориги, но белгиецът намери решение и след задна ножица изравни резултата и прати мача в дузпи.

Полека-лека темпото на "Анфийлд" се успокои, но не така мислеше нападателят на Ливърпул - Дивок Ориги. Белгийският нападател бе потърсен в наказателното поле след центриране от десния бек Неко Уилиямс. Топката дойде по-назад за Ориги, но той с

ЛИВЪРПУЛ - АРСЕНАЛ 5:5

1:0 Шкодран Мустафи (6'-автогол)

1:1 Лукас Торейра (19')

1:2 Габриел Мартинели (26')

1:3 Габриел Мартинели (36')

2:3 Джеймс Милнър (42'-дузпа)

2:4 Eйнсли Мейтланд-Найлс (54')

3:4 Алекс Окслейд-Чембърлейн (58')