Манчестър Юнайтед победи Тотнъм с 2:0 в мач от 12-ия кръг на Висшата лига. Головете за домакините отбелязоха Фред и Бруно Фернандеш. Манчестър Юнайтед изглеждаше различно и доминираше през по-голямата част от мача, докато Тотнъм бе прекалено прибран и не успя да отговори на агресията на "червените дяволи". С тази Юнайтед са вече на 5-та позиция с актив от 19 точки, докато "шпорите" остават на трето място с 23 пункта.

52 снимки

В 5-та минута дойде първото по-сериозно положение в мача, след като Бентанкур се озова в наказателното поле и стреля по диагонала, но ударът му бе неточен и излезна в аут. Две минути по-късно Далот опита от далечно разстояние да прехвърли Юго Лорис, но стражът успя да реагира. Секунди отнеха на "червените дяволи" да създадат ново положение пред вратата на противника, но отново френският вратар бе на място и изби в корнер.

Антони опита хубад удар към вратата на Лорис, но топката премина на сантиметри от дясната греда на Тотнъм. В 19-та минута Хари Кейн даде хубав диагонален пас към Мат Дохърти, който премина през човек и стреля по диагонала, но изстрелът му не бе точен. В 23-та минута Бруно Фернандеш изпълни страхотно пряк свободен удар посока вратата на Тотнъм, но Лорис отново демонстрира брилянтен рефлекс, за да избие в корнер. Секунди по-късно Люк Шоу отправи удар от воле, но ефектно спасяване от стража на "шпорите" предотврати попадението.

В 29-та минута Каземиро опита далечен удар от около 25 метра, а Лорис с облекчение само изгледа топката как минава покрай дясната му греда. В 44-та минута Хари Кейн бе намерен в наказателното поле, но изстрелът му бе спасен от Давид де Хеа.

В 47-та минута Санчо предостави топката за Фред, който стреля от границата на наказателното поле, а получилият се рикошет в защитник на Тотнъм направи удара невъзможен за отразяване от Юго Лорис - 1:0.

Кейн получи след великолепно центриране в 68-та минута, но ударът от два метра на англичанина бе право в тялото на Давид де Хеа. При последвалата атака на Манчестър Юнайтед Бруно Фернандеш овладя топката на границата на наказателното поле и с техничен удар направи резултата 2:0.

Бруно Фернандеш опита да вкара втория си гол в мача отново с далечен удар, но той бе спасен от Юго Лорис. В 74-та минута Рашфорд демонстрира страхотна техника в наказателното поле и стреля от близко разстояние, но френският страж направи извънземно спасяване, избивайки с една ръка в корнер. В 82-та минута гол на Бруно Фернандеш бе правилно отменен поради засада

Манчестър Юнайтед: 1. Давид де Хеа 6. Лисандро Мартинес, 19. Рафаел Варан, 20. Диого Далот, 23. Люк Шоу, 17. Фред, 18. Каземиро, 8. Бруно Фернандеш, 21. Антони, 22. Джейдън Санчо, 10. Маркъс Рашфорд

Треньор: Ерик тен Хаг

Тотнъм: 1. Юго Лорис, 33. Бен Дейвис, 15. Ерик Дайър, 17. Серхио Ромеро, 14. Иван Перишич, 2. Мат Дохърти, 5. Пиер-Емил Хойберг, 30. Родриго Бентанкур, 38. Ив Бисума, 7. Хюн Мин Сон, 10. Хари Кейн

Треньор: Антонио Конте