Уулвърхемптън се утвърди на първото място в класирането на Чемпиъншип, след като победи като гост Бирмингам с минималното 1:0. Домакините завършиха двубоя с намален състав, след като Дийн получи в рамките на 6 минути два жълти картона и напусна терена.

Уувърхемптън започна добре в двубоя и още в 8-ата минута Лео Бонатини се разписа във вратата на Бирмингам.

След добра атака на "вълците" и независимо от отличните намеси на два пъти на Стокдейл, в третия случай Бонатини беше точен, за да изведе тима си напред в резултата.

До почивката гостите бяха по-активният тим на терена, но така и не успяха да стигнат до втори гол. Чудесни намеси на вратаря оставиха Бирмингам в двубоя.

През втората част опитите на двата тима да стигнат до попадения така и не сполучиха, а в крайна сметка двубоят завърши с успех на Уувърхемптън.

В 82-ата минута Жота и Морисън получиха жлти картони, а Харли Дийн от Бирмингам получи втори жълт и след като за 6 минути получи два жълти картона напусна терена.

Така след този успех "вълците" са на първо място с актив от 47 точки, а Бирмингам е в зоната на изпадащите с актив от 16.