Уимбълдън спечели промоция за Лига 1, след като спечели с 2:0 срещу Плимут финалния плейоф от Лига 2, който се игра на „Уембли“. Това е пета промоция за Уимбълдън в рамките на осем години.

През първото полувреме двата отбора играха равностойно, а положенията пред двамата вратари липсваха.

Уимбълдън създаде напрежение в наказателното поле на Плимут в 23-та минута, когато Рийвс стреля, но встрани от левия стълб на вратата на МакКормик.

Уайлд отправи хубав удар от фаул в 64-та минута, но вратарят на Уимбълдън Роос успя да спаси.

Две минути по-късно Плимут направи нов пропуск, когато Хартли стреля с глава, но Роос спаси.

Уимбълдън поведе в 78-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Плимут, Лайл Тейлър засече топката и я изпрати във вратата на МакКормик.

В заключителните минути на срещата невероятни пропуски за Уимбълдън направиха Акинфенва и Тейлър, които на два пъти останаха сами срещу МакКормик.

Уимбълдън все пак получи правото да изпълни дузпа в края на двубоя. Наказателният удар бе реализиран от Акинфенва, който по този начин подпечата крайния успех за Уимбълдън.