Отборите на Уест Хем и Нюкасъл завършиха при резултат 2:2 в мач от 8-ия кръг на Висшата лига. Двата тима са съседи в класирането, като водените от Дейвид Мойс са на 7-о място с 14 точки, а "свраките" са една позиция и точка зад тях.

Уест Хем Нюкасъл

източник: Sofascore

"Чуковете" откриха резултата в 8-ата минута. Антонио получи отдясно и прати пас към включилия се Емерсон, който пък след това намери Соучек в наказателното. Той бе оставен сам и на опразнена врата успя да се разпише.

В 32-ата минута Дан Бърн успя да стигне до топката при центриране от свободен удар. Той отскочи и стреля с глава. Топката прелетя на сантиметри встрани от левия страничен стълб.

Джеймс Уорд-Праус центрира опасно от корнер в 51-ата минута, а до топката стигна Едсон Алварес, но неговият удар също не намери целта.

Шест минути след това Алфонс Ареола блесна със страхотно спасяване и спаси домакините след силен удар с глава на Дан Бърн. Секунди по-късно обаче Александър Исак получи в наказателното поле и преодоля стража с прецизен удар в левия ъгъл на вратата. Попадението бе разгледано с ВАР за засада, но такава нямаше.

Gulliver/GettyImages
20 снимки

В 62-ата минута "свраките" обърнаха с нов гол на Александър Исак, който получи от Кийрън Трипиър. След това от движение прати топката в мрежата на Уест Хем.

Десет минути след това Исак можеше да сложи край на интригата, но гредата го лиши от хеттрик.

"Чуковете" стигнаха до равенството 2:2 в 89-ата минута. Владимир Цоуфал изведе Мохамед Кудус, който запази хладнокръвие и вкара страхотен гол в долния десен ъгъл.

В продълженията Боуен дори можеше да донесе трите точки на домакините. Само невероятно спасяване от стража на Нюкасъл запази равенството.