Отборът на Уест Хем победи като гост Нюпорт Каунти с 2:0 в мач от втория кръг в турнира за Купата на Лигата. Джак Уилшър откри резултата в края на първото полувреме, а Пабло Форналс реализира второто попадение в 65-ата минута на срещата.

Въпреки разликата от 65 позиции в класирането на английския футбол, Нюпорт Каунти имаше своите шансове срещу "чуковете" и първото полувреме беше изключително равностойно. В края на първото полувреме Джак Уилшър откри резултата, възползвайки се от загубена топка от страна на играчите на Нюпорт Каунти. Това беше и първо попадение за играча след 600 дни суша.

През второто полувреме и Форналс се разписа, за да фиксира крайния резултат. Така "чуковете" сложиха край на серията на своя съперник от 11 мача без загуба и продължават напред в третия кръг на Карабао Къп.