Уест Хем победи Бърнли с 1:0 в мач от 19-ия кръг на Висшата лига. Ранен гол на Антонио в 9-ата минута направи разликата, а "чуковете" катерят класирането и вече са 8-ми с актив от 29 точки и само на 3 от топ 4. Бърнли е на 17-ото място точно над зоната на изпадащите с 16.

Gulliver/Getty Images
29 снимки

Уест Хем откри резултата с гол в 9-ата минута, след като Антонио засече центриране и прониза вратата на съперника. В 33-ата минута на срещата топката влезе в мрежата на "чуковете", но попадение нямаше поради засада на играч на "виненочервените".

В 37-ата минута на двубоя Огбона пропусна да се разпише, а топката се отклони от гредата.

През втората част отново Антонио беше на голова позиция в 52-ата минута, но бранител съумя да изчисти от голлинията. В 71-ата минута Мий стреля опасно, но топката премина на сантиметри от лявата греда на вратата на Уест Хем. В 80-ата минута МакНийл нацели напречната греда при опита си да центрира топката.

Мануел Лансини излезе на голова позиция в добавеното време на двубоя, но стреля над гредата. В крайна сметка "чуковете" спечелиха 3-те точки.