Уест Хем и Нюкасъл спечелиха ценни победи срещу преки конкуренти в битката за оставане във Висшата лига на Англия.

В мач от 32-ия кръг „чуковете” си оплетоха кошницата срещу Саутхемптън още през първото полувреме, когато поведоха с 3:0. Това се оказа и крайният резултат в мача.

Жоао Марио откри резултата в полза на лондончани още в 13-ата минута, а после дойдоха минутите на Марко Арнаутович, който вкара два до почивката – в 17-ата минута и в четвъртата добавена в края на полувремето.

През втората част не се случи нищо съществено, което да промени и хода на мача, и самия резултат. С това 3:0 Уест Хем се изкачи на 14-ата позиция с 33 точки, докато „светците”  са точно под чертата с 28 точки, на 18-ата позиция.

Нюкасъл също стигна до трите точки срещу друг тим в опасната зона на класирането, но го стори по мъчния начин – с 1:0.

Хъдърсфийлд рухна в 80-ата минута, когато Айосе Перес вкара решителния гол за „свраките”. Така Нюкасъл зае 12-ото място с 35 точки, докато Хъдърсфийлд е 16-и с 31 пункта.