Отборът на Уест Бромич Албиън се изкачи на второ място в Чемпиъншип, след като постигна очаквана победа над последния във второто ниво на английския футбол Ипсуич Таун.

„Дроздовете“ се наложиха с 2:1 на „Портман Роуд“, но в продължението на срещата можеха да изпуснат трите точки.

Джей Родригес откри за УБА с гол от близко разстояние в 26-ата минута, а Харви Барнс удвои преднината за гостите четвърт част преди края.

В заключителните минути обаче, футболистите на Дарън Мур видимо намалиха темпото, а това можеше да им изиграе много лоша шега. Кайден Джаксън намали, вкарвайки за домакините в 85-ата минута.

В оставащото време до края и продължението на срещата, Ипсуич хвърли всички сили в предни позиции и само късметът ги лиши от изравняване на резултата. В петата минута от добавеното време домакините удариха греда след изстрел от фаул.

В крайна сметка УБА удържа минималната си преднина и спечели трите точки, които ги изкачиха на втората позиция във временното подреждане, само на две точки от лидера Норич. Ипсуич остава на дъното с едва 11 пункта.