Саутхемптън победи Линкълн с 2:1 в осминафинален мач от Карабао Къп. Гостите от третото ниво на английския футбол поведоха, след като рано в мача Гавин Базуну си отбеляза автогол, но две попадения на Че Адамс донесоха успеха на "светците".

42 снимки

Още в 2-та минута вратаря на Саутхемптън имаше лошия късмет да си отбележи автогол и по този начин гостите от Линкълн излезнаха напред в резултата.. Саутхемптън опита да установи натиск и в 25-та минута Че Адамс се възползва от прецизното подаване на Мохамед Елиунуси, като успя да възстанови равенството в срещата.

През втората част "светците" направиха множество промени и се появиха нови лица на терена, които освежиха играта на отбора. След тоталното превъзходство на Саутхемптън в 74-та минута Че Адамс успя да направи пълния обрат, като завърши с чудесен удар във вратата на Карл Ръшуърт. По този начин "светците" се класираха напред на четвъртфинал за Карабао Къп, докато Линкълн ще се фокусира върху оставащата си кампания в Лига 1.