Гол с глава на Крис Ууд късно през второто полувреме донесе успеха на Бърнли след обрат над Астън Вила в истински трилър на „Търф Муур”. Бирмингамци водеха в резултата с 2:1 14 минтуи преди края, но гол на Дуайт МакНийл, след което центриране от него за Ууд донесоха успеха за „виненочервените”.

Гостите доминираха през първото полувреме, а Оли Уоткинс материализира превъзходството на Вила, засичайки ниско центриране отляво.

Стражът на Бърнли Ник Поуп направи редица спасявания, а домакините изравниха след удар с глава на Бей Мий, след което дойде нов гол, който изведе Вила напред за 2:1

Все пак Бърнли реализира два гола до края на мача, след като имаше само пет вкарани гола в последните си осем домакинства в Премиър лийг, за да запише успеха. Бърнли остава 15-и и са на 10-точки пред 18-ия Фулъм, който играе с Брайтън в сряда.