12-ият кръг в Премиършиш определен бе сред най-интересните от началото на сезона в Англия. Дербито безспорно бе в Лондон, където се срещнаха големите съперници Арсенал и Тотнъм, а мачът бе шанс на "топчиите" да понастигнат по точки "шпорите". Останалите фаворити имаха коварни предизвикателства, а в Манчестър Юнайтед имаше и "лъвски" завръщания.

Припомнете си всичко от кръга в нашия обзор:

АРСЕНАЛ - ТОТНЪМ 2:1

Шкодран Мустафи и Алексис Санчес вкараха головете за успеха на Арсенал над големия съперник, но попаденията определено предизвикаха много дискусии заради спорните ситуации при отбелязването им. Все пак с победата "топчиите" намалиха пасива си спрямо Тотнъм на само една точка. А и даде идеален шанс на Манчестър Сити да увеличи аванса си.

Почетино: Грешките на съдията костваха скъпо
Капитанът на Арсенал следи под лупа Гришо - Сок

ЛЕСТЪР - МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:2

Е, "гражданите" не чакаха втора покана и победиха Лестър с 2:0 като гости. Габриел Жезус и Кевин де Брюин реализираха, за да продължат перфектната серия на своя отбор, чиято преднина пред Тотнъм стана 13 точки.

Гуардиола: Изпитвахме трудности срещу Лестър
Де Брюин: Чувстваме се уверени по начина, по който играем
Сити загуби основен бранител за месец и половина

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - НЮКАСЪЛ 4:1

"Червените дяволи" продължиха да гонят градския съперник след  категоричен успех в много специална вечер за "Олд Трафорд. Мачът бе 38-и пореден без поражение у дома, с което бе изравнен рекорда от времето на Сър Алекс Фъргюсън.

Вечерта обаче ще бъде запомнена повече със завръщането в игра на Пол Погба и Златан Ибрахимович. Французинът започна като титуляр и дори вкара един от головете. Ибра пък влезе на терена в 77-ата минута, а след мача каза, че лъвовете не се възстановяват като хората.

Полуголо шоу на звездите на Манчестър Юнайтед
Рафа Бенитес предупреди: Нюкасъл ще изпадне
Моуриньо: Завръщането на Златан е невероятна емоция
Погба: Боли, когато не играеш
Златан след завръщането: Лъвовете не се възстановяват като хората

УЕСТ БРОМИЧ - ЧЕЛСИ 0:4

"Сините" от Лондон също нямаха проблеми като гости на Уест Бром. Еден Азар на два пъти, Алваро Мората и Маркос Алонсо реализираха головете за тима, който се придвижи на трето място в класирането след четвъртата поредна победа.

След случилото се падна и поредната мениджърска глава - тази на Тони Пюлис, след като "дроздовете" нямат победа в десет поредни мача.

Падна поредна мениджърска глава във Висшата лига
Антонио Конте: Мората и Азар са невероятен тандем
Азар: Не трябва да изпускаме Манчестър Сити

ЛИВЪРПУЛ - САУТХЕМПТЪН 3:0

Ливърпул също продължи с доброто представяне - четвърта поредна победа във всички турнири и трета без да допусне гол. Мохамед Салах бе големият герой с два гола, а един допълни Филипе Коутиньо.