Отборът на Тотнъм Хотспър записа своята 15-а победа през сезона, след като надделя с 3:1 при визитата си на Нюкасъл в пореден мач от 36-ия кръг на Англия. Успехът за „шпорите” не дойде лесно, макар разликата в резултата  на „Сейнт Джеймсис Парк”.

Хюн-мин Сон даде аванс на лондончани след 27 минути игра, но феноменален гол на Мат Ричи в 56-ата възстанови паритета в срещата. Четири по-късно Хари Кейн отново поведе „шпорите” напред, а в 90-ата минута отново англичанинът вкара своя втори гол и окончателно срази амбициите на „свраките” за нещо повече в среащта.

Победата прати Тотнъм на седмото място с 55 точки, докато Нюкасъл регистрира третото си поредно поражение и е 13-и с 43 пункта.

В друга среща от кръга Бърнли и Уулвърхемптън направиха 1:1. Гостите водиха в резултата след 76 минути игра, след като нападателят Раул Хименес поведе „вълците” на „Търф Муур”, но Крис Ууд от дузпа в шестата минута на добавеното време на мача спомогна за точката на „виненочервените”.

Уулвс е шести с 56 точки, докато Бърнли е девети с 51 точки.