Тотнъм победи Лестър с 4:2 в мач от последния 38-и кръг на Висшата лига и по този начин изхвърли "лисиците" от място в Топ 4. С победата си "шпорите" се класираха в Лигата на конференциите. Домакините откриха резултата чрез Джейми Варди (18), който бе точен от дузпа, но четири минути преди края на първото полувреме Хари Кейн изравни. В началото на втората част отново нападателят на "лисиците" бе точен от бялата точка, но за втори път в мача гостите изравниха този път с попадение на Давинсон Санчес.

Лестър Тотнъм

източник: Sofascore.com

В крайното класиране на Висшата лига Лестър остава на петото място с актив от 66 точки, докато Тотнъм е седми с четири по-малко.

Gulliver/GettyImages
60 снимки

Гостите стартираха по-добре и още в 3-ата минута имаха възможност да открият резултата. Хюн Мин Сон отправи изстрел от границата на наказателното поле, но топката бе блокирана от Тимъти Кастан.

"Лисиците" отговориха две по-късно, когато Марк Олбрайтън центрира в наказателното поле, но Мат Дохърти решително изби пред Джейми Варди.

В 9-ата минута Юрий Тилеманс центрира от ъглов удар, където Чаглар Союнчу остана непокрит, но изстрелът му с глава бе слаб и Уго Лорис улови.

Домакините продължиха да бъдат по-активния тим, но защитата пред Уго Лорис се справи с опасностите. В 15-ата минута Лестър поиска дузпа за нарушение на Тоби Алдервейл срещу Джейми Варди, но главният съдия Антъни Тейлър не посочи бялата точка. При следващото спиране на играта реферът прегледа ситуацията с ВАР и промени първоначалното си решение, посочвайки бялата точка. Зад топката застана потърпевшият Джейми Варди и с изстрел в долния ляв ъгъл реализира.

"Шпорите" постепенно пренесоха играта в по-предни позиции и в 24-ата минута създаде добра възможност след индивидуална акция на Хари Кейн, но нападателят бе добре затворен от Вилфред Ндиди и не успя да нанесе изстрел.

Двата тима предоставиха равностойна игра в следващите минути. В 36-ата минута Марк Олбрайтън застраши вратата на гостите, стреляйки от дистанция, но Уго Лорис улови.

Малко след това играта се пренесе в наказателното поле на Лестър, но Чаглар Союнчу се намеси решително пред погледа на Хари Кейн.

В 41-ата минута защитата пред Каспер Шмайхел не се намеси добре, което позволи на Хюн Мин Сон да центрира около точката за изплнение на дузпа, където Хари Кейн с красив изстрел от въздуха изравни.

"Лисиците стартираха агресивн втората части и Нампалс Менди стреля от дистанция, но Уго Лорис улови.

В 51-ата минута домакините получиха втора дузпа, след като Давинсон Санчес фаулира Джейми Варди в наказателното поле и главният съдия Антъни Тейлър посочи бялата точка. Отново нападателят застана зад топката и с изстрел в левия ъгъл реализира.

Седем минути след попадението Лестър имаше още една добра възможност. Келеши Ихеаначо стреля в наказателното поле, но Уго Лорис се намеси решително.

В 77-ата минута "шпорите" възстановиха равенството. Хюн Мин Сон центрира от ъглов удар, след което последва грешка на Каспер Шмайхел и Давинсон Санчес с глава реализира.

Две минути след изравнителното попадение, Хюн Мин Сон бе изведен в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но този път вратарят на "лисиците" се намеси решително и изби.

В 84-ата минута Келеши Ихеаначо стреля от дистанция, но не успя да намери целта.

Три минути по-късно Тотнъм направи пълен обрат, след като Гарет Бейл организира отлична атака. Хари Кейн се забави и не успя да нанесе изстрел към вратата на Каспер Шмайхел. Все пак топката остана в нападателя, който продължи около точката на дузпата, където уелсецът с плътен изстрел реализира.

Дълбоко в добавеното време на двубоя защитата на Лестър допусна сериозна грешка, от която се възползва Гарет Бейл. Уелсецът напредна и стреля, първоначално Каспер Шмайхел спаси, но след това атакуващият футболист на гостите реализира.

ЛЕСТЪР - ТОТНЪМ 2:4/КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВИСШАТА ЛИГА

1:0 Варди 18'-д.