Отборът на Тотнъм не се затрудни особено с тима на Евертън в двубоя между двата тима от 2-я кръг на Висшата лига. „Шпорите” взеха трите точки след изразителен успех с 4:0 над „карамелите”, които инкасираха второ поредно поражение. В първия кръг на надпреварата тимът от Ливърпул загуби тежко с 0:3 от Брайтън.

Това пък е първи успех за „шпорите”. Миналия уикенд съставът на Анге Постекоглу стигна само до 1:1 срещу новака Лестър.

В днешния ден двубоят започна много добре за домакините, които откриха резултата след само четвърт час игра. Ив Бисума даде преднина на Тотнъм след асистенция на Кулушевски.

Хюн Мин Сон удвои в 25-ата минута, а Кристиан Ромеро направи резултата класически двадесет минути преди края. Корейският национал вкара втория си гол в мача в 78-ата минута, за да оформи разгрома за Евертън.

„Карамелите” остават на последното място във временното класиране след две загуби и голова разлика 0:7.